Menu strony

Czy warto posiadać we własnym mieszkaniu psa?

Niegdyś psy generalnie służyły własnym właścicielom jako doskonała ochrona przed choćby drapieżnikami. Zwłaszcza na wsi bardzo często psy były niemalże nieodłączną częścią życia. Aktualnie w dalszym ciągu psy są bardzo często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, np. są doskonałe jeżeli w rachubę wchodzi ochrona. Oczywiście w tym wszystkim raczej nie ma nic złego, przecież jeżeli psy są dobrze traktowane, to z całą pewnością jest im dobrze. Jednak takie psy jak na przykład tibetan mastiff breeders, są bardzo lubiane akurat nie z takowych powodów.

tibetan mastiff
Najzwyczajniej ludzie wybierają takowe psy (www), ponieważ są ładnymi czworonogami, które sprawiają, że człowiek nareszcie dużo lepiej się czuje. W końcu to chyba nie tajemnica, iż nierzadko właśnie pies jest najwspanialszym przyjacielem. A więc: prawda jest taka, że dzisiaj psiaki są często tak jakby członkami rodziny. I bardzo dobrze, przecież psy czy psy są wszystkożerne to z całą pewnością niezwykłe stworzenia. We wszystkich przypadkach zasługują na wiele zrozumienia. Szanujmy zwierzaki, ponieważ one na to zasługują.

Naturalnie te najwspanialsze psiaki, czyli na ten przykład tibetan mastiff puppies (mastif tybetański szczenięta do Mata Ratha), na nieszczęście nie są tanie. Chociaż tak naprawdę może to i dobrze? Takie psiaki powinny być chowane w dobrych warunkach, a generalnie jest tak, że jeśli już ktoś wydawał pieniądze - i to niemało, na zwierzę, to z pewnością będzie umiał dbać o niego. Chociaż na nieszczęście trudno mówić tutaj o regule. No cóż, w dalszym ciągu sytuacja jest taka, iż nie wszyscy umiejętnie potrafią podejść do psiaka...
1 2