Menu strony

Slayer i Coma – muzyczne odkrycia


Chociaż w dzisiejszych czasach światowych i fenomenalnych jest dużo grup rockowych, to Slayer jest zdecydowanie tym, który zaważył na historii thrash metalu, a i dziś są jedną z najchętniej wznawianych grup. Ten sławny zespół podbił krytyków swoim jedynym w swoim rodzaju podejściem do koncerów i wspaniałymi utworami. Te bardzo rozwinięty amerykański zespół podbił publiczność swoim fenomenalnym brzmieniem, zachwycającym podejściem do muzyki i zapadającymi w pamięć tekstami.
Slayer
Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół wygrał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach) Utwory Slayer zawierały ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki dawnej (chociażby w nazwie płyty Diabolus in Musica – jest to termin oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w w średniowieczu był uważany za demoniczny dysonans) (zobacz tu). Zwłaszcza Slayer (dawniej „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za prekursora także death metalu, którego zapowiedź można odnaleźć w płytach Hell Awaits.

Pozostałe artykuły

Jakiego rodzaju muzyki najchętniej słuchamy współcześnie?

pearl jam
Każdy z nas posiada swoje pasje. Można nawet brawurowo zaryzykować zakomunikowaniem, że hobby to niesłychanie ważny element naszej osobowości, dzięki któremu jesteśmy w stanie się nieustająco rozwijać. Praktyka pokazuje nam, że posiadamy niesłychanie różne przedmioty zainteresowania. Wszystkie one w dużej mierze są zdeterminowane naszą osobowością, która w rzeczy samej jest wyjątkowo indywidualna oraz oryginalna. Znaczna część naszego społeczeństwa wprawdzie wie, że muzyka to element, który łączy wszystkich, bez względu od poglądów politycznych czy religijnych. Niemniej wprawdzie zarówno w temacie muzyki posiadamy niezwykle zróżnicowane zdanie.


Popularny i słynny Slayer jest znany z niezwykłego brzmienia utworów i eksperymentalnych dźwięków. Początkowo odgrywał jedynie rolę supportu innych zespołów i koncertował covery Iron Maiden, potem jednak – m.in. dzięki docenieniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu albumu Show No Mercy rozpoczęli karierę w metalu. Ta chwila z pewnością stanowiła ważny czynnik popularności grupy Slayer, który do dziś cieszy się nadzwyczajną popularnością ,a także ma ogromne rzesze słuchaczy na całym świecie, a daje koncerty dziś – również w Polsce. Jeszcze innych miłośników muzyki mogą szczególnie mocno zaintrygowaćciekawe nowe wydania ich albumów. Równie słynna Coma jest znana z niezwykłych inspiracji takimi grupami, jak Led Zeppelin czy Pearl Jam. Jest niemało tam również nietuzinkowych tytułów utworów i eksperymentalnych dźwięków.

Guns n Roses
Na początku odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, później jednak – m.in. dzięki współpracy z Kazikiem – rozpoczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków zespołu stanowiły ważny źródło niebanalnego brzmienia Comy. Coma do dziś cieszy się niesłabnącą sławą ,jak również posiada ogromne rzesze fanów w całej Polsce, a w obecnych czasach usiłuje ich zdobyć na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii konkretnych płyt wielkich muzyków świetnie może doradzić sprzedawca fachowego, wspaniale zaopatrzonego sklepu muzycznego. Zwyczajowo najlepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na wymarzone doznania słuchowe, jakie niewątpliwie zapewni Coma .

.
2018/06/22