Menu strony

Czym jest uzależnienie od komputera?

Wśród obecnych odmian uzależnień coraz wyższą pozycję zajmuje uzależnienie od sieci WWW i komputera. Podobnie rzecz wygląda z konsolami do gier, takimi jak na przykład Playstation 3, które wielu użytkownikom zastępują granie w gry komputerowe. Uzależnienie jak wiadomo to stan, w którym człowiek nie potrafi obyć się bez jakiegoś konkretnego bodźca, którym w tej sytuacji jest czynność grania.

grający w grę na playstation
Na szeroką skalę twierdzi się, że problem ten w największym stopniu dotyczy młodych ludzi, ponieważ oni są w największym stopniu narażeni na różnorodne wpływy i uzależnienia. Nie jest to do końca prawdą, jest bowiem także wielu dorosłych osób uzależnionych od gier komputerowych. W przypadku, kiedy gracz nie ma obowiązków w związku ze szkołą czy zawodem niebezpieczeństwo zwiększenia się uzależnienia w znaczny sposób wzrasta. Rezultaty takiej sytuacji bywają zróżnicowane. Należy pamiętać, by w krótkim czasie rozpocząć właściwe działania, które ograniczą niebezpieczeństwo rozwinięcia się uzależnienia.

Skutki dla zdrowiaUzależnienie (zobacz http://www.wroclawpsycholog.pl/psycholog-wroclaw/terapia-uzaleznien.html) od gier komputerowych miewa ogromnie poważne konsekwencje dla zdrowia człowieka. Przede wszystkim siedząc przez wiele godzin przed monitorem, utrwala on nieprawidłową postawę, która prowadzi do skrzywień kręgosłupa. W dużym stopniu także męczą się oczy, ponieważ użytkownik komputera mruga dużo mniej niż to potrzebne, a to wywołuje wysychanie oczu i ich zmęczenie. Granie na komputerze sprzyja także niewłaściwemu żywieniu, wdrożeniu diety bogatej w pierwszej kolejności w niezdrowe produkty. W efekcie prowadzi to niekiedy do zbyt wysokiej masy ciała i otyłości. Poza tym w przypadku braku jedzenia w mieszkaniu gracz może zmniejszyć ilość spożywanych pokarmów, co również jest niezdrowe.

Pozostałe artykuły

Jakie gry akcji na konsolę a także PC cieszą się największą popularnością?

konsola ouiya
Bez problemu można wypisać sporo rozmaitych powodów, dla których gry komputerowe cieszą się na chwilę obecną tak dużą popularnością niemalże na całym świecie. Do tych najważniejszych z nich na pewno należy fakt, że cechują się one po prostu sporym zróżnicowaniem, dzięki czemu dosłownie każdy znajdzie wśród nich coś idealnego dla siebie.


Skutki dla psychiki Mówi się, że gry komputerowe zaszczepiają w człowieku skłonność do przemocy.

Czy Twoim zdaniem omawiany wątek jest bardzo pasjonujący? Jeśli tak sądzisz, to kliknij na polecany serwis www - w tamtym miejscu znajdziesz nie mniej absorbujące dane.

Jest to bez wątpienia prawda w przypadku, w którym ma się do czynienia z człowiekiem od gier uzależnionym. Agresja bywa wywołana rozmaitymi elementami, do których zalicza się między innymi awaria łącza internetowego czy komputera, a także przerwanie gry przez innych ludzi. Nie można więc stwierdzić, że pozornie brutalne gry, takie jak przykładowo Bioshock, wzmagają w graczach agresję. Na pewno jednak ten poziom podnosi brak umiaru w graniu.
2018/10/30