Menu strony

Czego nie wiemy o diecie psów i kotów

Żywienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest sprawą prostą, zwykłe ludzkie jedzenie nie zrekompensuje wymagań żywieniowych naszych pupili a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Zwierzęta trzymane w blokach są inne od swoich nieudomowionych przodków – są mniej odporne na drobnoustroje, delikatniejsze oraz wymagają większej troski i pielęgnacji. Różnice mają wpływ także karmienia– sucha karma dla psa nie pełni jedynie funkcji żywieniowych ale i dodaje niezbędnych witamin, makro i mikroelementów.
Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo) zawierają bardzo duży wybór karmy dla zwierząt– karmy sypkiej jak i gotowych potraw mokrych. Z pewnością, dla każdego czworonoga znajdziemy tutaj coś dla odpowiedniego– wybór rodzajów jest bowiem bardzo szeroki- od dań rybnych, poprzez drób po dziczyznę. Znaczną sławą darzone są karmy suche dla psów acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest niezwykle ważne, ponieważ białko jest podstawowym składnikiem budulcowym mięśni szkieletowych.

Dokonując wyboru karmy (sprawdź mega ofertę karma dla kotów kastrowanych www.superzoomarket.com/karmy-dla-kotow-sterylizowanych-kastrowanych) dla naszych czworonogów musimy skupić uwagę również na ich skład i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla czworonogów małych gatunków, a inne dla wielokilogramowych, ogromnych hartów czy owczarków niemieckich. Purina karmy dla psów biorą pod uwagę wszystkie elementy psiej egzystencji, troszcząc się aby składniki w pokarmie równoważyły ewentualne braki żywieniowe. Do karm dobrej jakości i chętnie zamawianych należą karmy dla psów pronature.


Pozostałe artykuły

Jak najlepiej troszczyć się o dobre zdrowie ukochanego kota?

Kot domowy
Zwierzęta towarzyszą ludziom od dawnych epok. Gdy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać lepszą zdolnością myślenia, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia mogą służyć nie tylko do zdobywania mięsa i skór. Pojawiła się idea hodowli, a wilki, które później dość długo i stopniowo przekształcały się w trochę odmienny gatunek, poniekąd współcześnie rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane częściowo jako przyszywani członkowie rodzin, i bardzo uważne i przydatne narzędzia: do tropienia, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.

koty
Karmy funkcjonalne odgrywają kluczową rolę żywieniową dla tych czworonogów, które są podatne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem szczególnej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku funkcję leczniczą. Jej skład, w zależności od dysfunkcji i schorzenia będzie się różniłi odmienną ilość składników odżywczych i budulcowych będzie posiadał. W trosce o zdrowie naszych ulubieńców wybierajmy mądrze karmy i dbajmy o wybieranie najlepszych karm i bilansowanie posiłków.
2018/06/22