Menu strony

Czy w ogóle można zrobić dzisiaj karierę w muzyce?

Świat niemalże zwariował na punkcie programów muzycznych - mowa w tym momencie o tych programach TV, które niejako pomagają w poszukiwaniu gwiazdorów, niezwykłych muzyków. Zasadniczo osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest możliwe, nawet w USA, ale oczywiście w bardzo dużym błędzie są osoby, które myślą, że programy typu Idol i tak nic nie są w stanie stać. Bez paniki - jeśli ktoś umie dobrze śpiewać, a do tego cechuje się niesamowitą charyzmą, zapewne ma znaczące szanse na zaistnienie.
muzyka
Jednakowoż nigdy nie można zakładać, iż tego typu programy są wyłączną szansą na choćby niewielki sukces. Może myślenie typu: bardzo dobra muzyka tak czy siak się obroni jest trochę infantylne, bo każdy diament należy oszlifować, lecz przecież Tom Waits dał sobie radę bez uczestniczenia w takowych programach. A zresztą skądinąd interesujący kings of leon (sprawdź to) także wybił się, choć Wikipedia nie mówi o ich uczestnictwie w Idolu, etc. To jak wypromować swój talent?

W XXI wieku dosłownie wszystko należy umieć wypromować - a więc nagrajmy piosenki, a później zamieśćmy na popularnym Youtube. Jednakowoż Youtube nie jest wszystkim. Trzeba również dbać o to by no ktoś mimo wszystko spojrzał na nasze filmy. Trudne to zadanie, ponieważ na świecie takich ludzi jak właśnie my jest wielu. Niemalże każdy chce być znany, być chociażby przez 5 minut na topie, a więc konkurencja jest ogromna. Jednakże jeśli ktoś święcie wierzy w swoje umiejętności, własny "geniusz", nie może sądzić, że nie jest rodzynkiem. Umieśćmy nagrania na Facebooku, lecz w żadnym razie nie obawiajmy się krytyki. Chociaż słowa pochwały są miłe, łechtające nasze ego, to i tak nic nam sensownego nie mówią. Tylko krytyka, oczywiście ta konstruktywna krytyka, jest na wagę złota.


Pozostałe artykuły

Jak zareklamować kapelę ?

Funkcjonuje aż tak sporo kapeli grających metal, że po prostu wielce ciężko radzić sobie z tym, aby wypromować swoją kapelę. Może jest świetna, zatem naszym niejako obowiązkiem jest to by w każdym przypadku umieć zadbać o promocję?

zespół Pink Floyd
Często obawiamy się krytyki, twierdzimy, że to najzwyklejsze hejterstwo, lecz czy faktycznie prawdziwi muzycy powinni uciekać do takich zagrywek? Nie ma na świecie wykonawców, którzy są tak jakby świętymi krowami - należy to wiedzieć! Najbardziej znaczące jest to, aby nieustannie udoskonalać swoje możliwości, technikę. Trzeba także w odpowiedni sposób wzorować się na tych wielkich zespołach, czyli U2 bądź judas priest (odwiedź) bez dwóch zdań są w stanie sporo interesującego nas nauczyć. Choć oczywiście nie możemy zbytnio przesadzać z tą nauką, ponieważ plagiatowanie wielkich tego świata nie jest być może czymś złym, ale tak czy siak sprawia, że niejako cofamy się, sprawiamy, iż zamiast szybko iść do przodu, zwijamy się, no po prostu zatracamy własny styl. A to nic OK.
2017/08/07