Menu strony

Kupno pieska. Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie przychodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż chce mieć w domu zwierzaka. To dosyć poważna rzecz i należy się nad nią dobrze zastanowić. Z pewnością nie można od razu się zgadzać. Nie mówmy naszemu szkrabowi, że pozwalamy na to, tylko dlatego, by przestało nas tą sprawą zamęczać. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż brak zgody. Zanim jednakże zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przekalkulujmy wszystko na spokojnie.

Pies rasy mastif tybetański
Po pierwsze, odbądźmy rozmowę z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Wytłumaczmy mu, że jest to żywe stworzenie, które jest od nas całkowicie zależne. Trzeba je karmić i troszczyć się o nie - . Jeżeli nasze dziecko zrozumie to i zobowiąże się przestrzegać wszystkich reguł, możemy pomyśleć o zwierzaku.

Najczęściej wybieramy szczeniaczka. Pies to od prawieków najlepszy przyjaciel człowieka. Jak dotąd się nie zdarzyło, by oddany pies zdradził swojego pana. Wręcz odwrotnie, słyszymy o przypadkach, gdy to pies przysmaki dla małych psów ratuje z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Niekiedy przez długi czas „opłakuje” śmierć człowieka i często wkrótce sam też zdycha. Piesek będzie bez wątpienia oddanym przyjacielem naszego malucha. Jest wiele odmian, które wręcz kochają dzieci, możemy zatem postarać się o takiego psiaka.informacje z www (kliknij i sprawdź)

Wybierając psa, weźmy pod uwagę to, jaki styl życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w bloku, w ciasnym mieszkanku nie decydujmy się na duże rasy oraz te, które muszą się wybiegać. Wybierzmy raczej odmiany, które nie potrzebują tak dużo ruchu. Jeżeli chcemy jamniczka, nie zapominajmy o tym, by nie wchodził samodzielnie po schodach, ponieważ to może mu zaszkodzić na kręgosłup.


Pozostałe artykuły

Malowanki online

Kredki, przybory szkolne
Lato w naszym kraju bywa deszczowe, zima ciągnie się miesiącami, dobrze zatem mieć pomysły na dla dzieci na takie dni. Dobrze też, żeby te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, aby zabawy były interesujące i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to wielkiego wysiłku, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki do wydruku.

tibetan mastiff
Zapewniajmy naszemu pupilowi właściwą karmę, dopasowaną do jego aktywności - . Nie dokarmiajmy zwierzaka resztkami z obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas zdrowe, może być odpowiednie też dla ukochanego pupila. Powinniśmy również podarować naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt dostaniemy różnego rodzaju zabawki dla psa w sklepie zoologicznym Glonojad. Są one robione z najrozmaitszych materiałów. Niektóre gryzaki mogą pomóc w usunięciu kamienia nazębnego.
2022/06/22