Menu strony

Interesujące wieści o rasie psów Tibetan Mastiff

Dla wielbicieli psów, tych, którzy po prostu chcą posiadać włochatego kolegę, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi idealny wybór. Ten okazały czworonóg będzie obrońcą gospodarstwa, kompanem zabaw i lojalnym przyjacielem. nietypowe właściwości rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to antyczna, dostojna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez azjatyckich pasterzy i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.
Pierwsze informacje o rasie pojawiają się w notatkach Marco Polo pochodzących z przełomu trzynastego i czternastego stulecia naszej ery. Niektórzy badacze piszą jednak, że już Arystoteles opisał psa o własnościach, jakie ma mastif tybetański. Był to czwarty wiek przed Chrystusem, więc, o ile wierzyć Stagirycie rasa jest jedną z najstarszych wiadomych człowiekowi. W Europie jednak zadomowiła się dopiero w XIX wieku w Wielkiej Brytanii za sprawą królowej Wiktorii. Obecnie trwale stanowi rzadkość, a dla właścicieli i hodowców mastif tybetański sprawdza się pod niezwykle wieloma względami.

Tibetan mastiff na trawie
O liczności zalet mastifa świadczy ilość jego tybetańskich określeń znaczących: pies strzegący, dostojny, waleczny. Mastif tybetański, czyli zang-khyi będzie odważnie strzegł domostwa i nie dopuści włamywaczy na swój teren używając zarazem swojej znacznej siły fizycznej, rozmiaru, jak i głośnego głosu (odwieź www). Podług chińskich wierzeń mastif tybetański ma specjalną parę oczu, które stanowić by miały charakterystyczne podpalane kropki nad powiekami, które umożliwiają mu obserwację w nocy. Psy te cieszą się też dobrą kondycją i świetnym refleksem. Wytrzymałość i kondycja gwarantują też, że mastif będzie świetnym towarzyszem wielogodzinnych przechadzek, więc idealne są dla osób lubiących aktywny odpoczynek. Ruch jest czymś, co miłuje mastif tybetański hodowla powinna zatem zagwarantować mu dużą odkrytą przestrzeń.


Pozostałe artykuły

Co powoduje, że uwielbiamy własne zwierzęta ?

jeż
Niby zdarzają się takie osoby, które ogólnie nie przepadają zbytnio za zwierzakami, ale na całe szczęście nie ma ich wiele. Można zatem śmiało powiedzieć, że zasadniczo ludzie kochają zwierzaki - no przynajmniej te domowe. Zastanówmy się poważnie nad niezwykłym fenomenem zwierząt.Niezmiernie istotne jest w szczególności to, aby postarać się docenić piękno zwierzaków. Oczywiście piękno to czysto względne pojęcie, lecz na przykład papugi są w stanie się bardzo podobać. To tak naprawdę niezwykłe, że mamy możliwość trzymać teraz tak znaczną ilość zwierzaków! Zadbajmy w szczególności o to by w żadnym wypadku nie sprawić, iż zwierzak będzie z naszej winy w jakimś stopniu wielce poszkodowany. Zwierzęta są wyłącznie dla dojrzałych.

Mastif tybetański jest rasą prostą do tresury. Tresura nie stanowi trudności, przy uzdolnionym uczniu, jakim jest mastif tybetański hodowla (aquablendpolska.com/) zatem jest znacznie ułatwiona (Więcej o mastifach tutaj). pies ulega autorytetowi swojego pana i z ochotą nauczy się wykonywać siad, podawać łapę i aportować. Ze względu na znaczny stadny instynkt mastif tybetański jest idealnym przyjacielem i obrońcą najmłodszych. Wraz z umiejętnościami stróża cechuje go sympatyczne usposobienie. Nie zawiedzie się więc ten, kto lubi spędzać czas z psim kumplem. Psy tej dalekowschodniej rasy są raczej łatwe w utrzymaniu, dobrze jednak mieć na uwadze to, że często gubią swoją obfitą sierść, z której słyną.

Długość życia wynosi około jedenastu lat, dojrzałość płciową osiąga około drugiego do trzeciego roku życia, mioty wynoszą trzy do jedenastu szczeniąt. Jeśli wyborem rasy jest więc mastif tybetański hodowla (chów cieląt) powinna być łatwa, jak i dochodowa,reprezentanci tej rasy są bowiem obsypywane medalami na międzynarodowych zawodach psów.