Menu strony

Jak zadbać o najlepszą i zbilansowaną dietę kota?

Od wielu wieków blisko nas były zwierzęta, zwłaszcza paru różnych gatunków. Szczególnie towarzyskie już wieki temu były psy – a raczej wilki, należące jednak do krewniaków psów – które tak długo włóczyły się za ludzkimi plemionami w oczekiwaniu na resztki z ich polowań, że stały się czymś naturalnym w tych plemionach. Zaczęto je oswajać i wykorzystywać do pilnowania mienia, pomocy w łowach i innych czynnościach. Dzisiaj psy najrozmaitszych ras, tak odmiennych, że zmuszają do pytania, czy należą wciąż do jednego gatunku, żyją z ludźmi we wsiach i w miastach.
Koty Bengalskie
Niektórzy jednak cenią sobie innych towarzyszy. Chociaż trudniej spekulować, jak zaczęła się przyjaźń między ludźmi a kotami, pewnie działo się to podobnie. Ci, co doceniają brak myszy w domu na wsi czy po prostu drobne, gorące futerko do głaskania, jakie niekiedy wskoczy na kolana i pokaże, że ma się przyjaciela, mają w domach właśnie kociaki. Niestety i entuzjaści psów, i fani kotów bardzo często popełniają błędy i powodują, że w dojrzałym wieku zwierzęta cierpią przede wszystkim z powodu niewłaściwej diety – najczęściej koty.

Pozostałe artykuły

Sklep zoologiczny

Kot, zwierzęta domoiwe
Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyfika wypływa przede wszystkim z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W dużej liczbie przypadków bowiem poza akcesoriami dla zwierząt sprzedaje się tam też żywe osobniki.


Sucha karma dla kota ma stanowić trzon jego diety, mimo tego, że generalnie sądzi się, iż kot (rekomendujemy miseczki dla kota e-hunter) jako mięsożerca musi mieć świeże, krwiste mięso, podroby i spodek z mlekiem. Między innymi to mleko może nabruździć w działaniu układu trawiennego kota. Polecane są karmy dla kotów Pronature, Prestige, także tańszy Whiskas czy Purina (więcej o purina kitten). Karmy dla kotów raczej nie są najtańsze, szczególnie gdy przygotowane i tworzone są w dobrych zakładach, z współpracą naprawdę doświadczonych hodowców.

cat
Kiedy jednakże zależy nam na zdrowiu zwierzaka, dobierajmy raczej karmy suche dla kotów Acana, Pronature czy Purina – futrzak odwdzięczy się przez długie lata oddaniem i dobrym stanem zdrowia, a to przecież na tym powinno najbardziej zależeć opiekunom takich zwierząt: by te czuły się zdrowo, miały zaspokojone fundamentalne wymagania i nie cierpiały bez powodu. Pokarmy wcześniej wymienionych producentów powinien oferować każdy znaczący internetowy sklep zoologiczny (np.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany post, to odsyłacz do www pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

więc dbałość o dietę kota nie będzie być tak trudna, jak może się wydawać.
2020/05/28