Menu strony

Kiedy mamy kotka w pokoju

Koty to zadziwiające istoty. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, z pewnością się z tym zgodzi. Jeśli zatem reagując na niezliczone prośby naszego dziecka, pragniemy mu w końcu kupić jakiegoś zwierzaka, można pomyśleć właśnie o kotku.
Kotki to zwierzęta niezmiernie samodzielne. Potrafią sobie dać radę bez nas, jednakże wielkodusznie znoszą naszą obecność w mieszkaniu. Gdy bowiem kupujemy kota, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do naszego mieszkania niepodzielnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kota, bez wątpienia nauczy się pokory, ponieważ to zwierzę z pewnością nie da sobą manipulować.


To niesamowite czyścioszki, a więc nie trzeba już dbać o higienę naszego pupila. On to wykona bardzo dobrze bez naszej pomocy. Natomiast powinniśmy zadbać o zdrowy pokarm, dostosowany do wieku kotka oraz jego aktywności. Mnóstwo odpowiednich mieszanek znajdziemy w każdym dobrym sklepie zoologicznym. Możemy również zakupić pożywienie dla naszego pupila online. Jest to z pewnością wygodniejsze dla nas, ponieważ zakup firma dostarczy do naszego domu.

Chociaż kotki są raczej samotnikami i chodzą swoimi ścieżkami, uwielbiają także wszelkie igraszki i psoty.Przede wszystkim kocięta są chętne do zabaw. Aby pobudzić naszego zwierzaka do ruchu, można nabyć specjalne zabawki dla kota. Można je także kupić w sieci lub w każdym innym stacjonarnym sklepie z akcesoriami dla zwierząt. Np. tu:

Właśnie tam mamy nieograniczony wybór takich zabawek. Najchętniej kupowane są sztuczne myszy. Są uszyte z miękkiej tkaniny, z tworzywa sztucznego lub gumowe- używane jako gryzaczek. Bardzo często są one wypełniane kocimiętką- rośliną, która posiada magiczny wpływ na nasze koty. A jeżeli akurat nie po drodze nam do zoologicznego sklepu, można dać naszemu pupilowi kłębek wełny- kot oszaleje z radości. Powinniśmy także zakupić specjalne drapaki, które pozwolą naszemu pupilowi się wyszaleć, a my tym samym ustrzeżemy nasze mieszkanie przed jego ostrymi pazurami.
2018/11/16