Menu strony

Wspomóż ptaki

O ile jesteś człowiekiem uczulonym na kwestie ekologiczne i zamierzasz ratować ptaki, jest pewna rzecz, którą możesz przedsięwziąć. Silny marsz w nauce przyniósł światu mnóstwo dobrych rzeczy, to niezaprzeczalny fakt. Ale powinno się w tym momencie dopisać – światu ludzkiemu. Zwierzęta (polecamy również tiptop24.pl) cierpią przez toksyczne odpady z przemysłu ciężkiego.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Całe połacie wspaniałych puszcz są wycinane przez firmy. Zagrożone są ptaki, które straciły swoje naturalne nisze do rozpłodu. Niektóre typy fauny potrzebują określonych warunków, by założyć ptasią rodzinę. Zniszczone lasy i głośne szosy sprawiają, że ptaki giną bezpotomnie. Dlatego sporo ekologów prosi, by budować im odpowiednie budki lęgowe.

Budki dla ptaków, wbrew stereotypom, nie są przeznaczone tylko do wykładania jedzenia. Ptaki potrzebują odpowiedniego kącika, gdzie spłodzą małe i będą je chronić. Jeżeli masz czas i odrobinę pieniędzy do wydania, znajdź w sieci budki lęgowe i zainstaluj je gdzieś w swojej okolicy. Zanim to sprawisz, dowiedz się, jakie zwierzęta (link) szukają punktów do mieszkania w sąsiedztwie miejsca , w którym żyjesz. To istotne, bo różnorakie gatunki ptaków mają inne wymagania. I tak na przykład budki lęgowe dla sikorek bardzo się różnią od schronień, w których osiedlić się mogą kawki.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Jeżeli lubisz konstruować różne przedmioty z drewna i masz odrobinę wolnego czasu, zrób budki lęgowe samodzielnie. Z ich konstrukcją da sobie radę każdy, nawet największy amator w materii majsterkowania. Najistotniejsze jest to, żeby dowiedzieć się, jaką budowę i rozmiar powinna mieć budka lęgowa dla danego ptaka. Jeśli nie zastosujesz się do tych parametrów, ptaki mogą cały czas ignorować twoją budkę. Zanim zawiesisz ją w jakimś miejscu, dowiedz się od znawców, gdzie powinno się ją wstawić. Możesz także poszukać tych informacji w internecie.


Pozostałe artykuły

Produkty dla gołębi powinny posiadać właściwe minerały

gołąb
Czy zaznaczymy jak zadbać o gołębie?

Kiedy podejmiemy decyzję, że pragniemy zajmować się gołębiami, że pragniemy je hodować, a potem wystawiać na przeróżnych giełdach oraz nauczyć je powrotu do gniazda nawet z dużych tras, to koniecznie musimy się dowiadywać w jaki sposób je pielęgnować. Wbrew pozorom będą one niesamowicie delikatnymi stworzeniami, z tego powodu musimy się dowiedzieć, że właściwie zaznaczymy, w jaki sposób się z nimi obchodzić.
Na podstawie: sklep na pTAK!
Dodane przez: Lidia Kotecka
2018/10/23