Menu strony

Kot w naszym życiu

Dzieci w pewnym wieku dojrzewają do pewnej śmiałej decyzji i pewnego pięknego ranka mówią nam, że chcą posiadać zwierzątko. Mógł to być wpływ innych dzieci. Jeśli w sąsiedztwie jakiś maluch ma świnka morska lub inne stworzonko jest na podwórku kimś. Pozostałe dzieciaki chcą w końcu zwierzątko pogłaskać, pofiglować z nim chwilkę. W tym momencie ten dzieciak jest królem i tylko od jego zachcianki zależy, kto tym razem weźmie na ręce jego świnkę.
Jeśli więc nasze dziecko zawzięło się, aby mieć małego zwierzaczka, trzeba mu powiedzieć, jakie z tym wiążą się następstwa. Pupil to nie jedynie same radości, ale głównie poważne obowiązki. Dziecko musi sobie zdawać sprawę z tego, że zwierzątko musi dostawać pokarm, musi być myte, a czasem- wyprowadzane. Jeśli dziecko pojmuje wagę tych wielu reguł i przyjmuje je, można się nad tym zastanowić.

Pozostałe artykuły

Kiedy mamy kotka w pokoju

Koty to zadziwiające stworzenia. Każdy, kto posiada to zwierzę w domu, na pewno to potwierdzi. Jeżeli więc w odpowiedzi na wieczne prośby naszego dziecka, pragniemy mu wreszcie podarować jakiegoś zwierzaka, warto pomyśleć właśnie o kocie.
Kotki to zwierzaki niezmiernie samodzielne. Potrafią sobie poradzić bez nas, aczkolwiek wielkodusznie tolerują naszą obecność w otoczeniu. Gdy bowiem decydujemy się na kota, trzeba nam wiedzieć, że wprowadzamy do naszego mieszkania absolutnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które posiada kotka, na pewno nauczy się cierpliwości, gdyż ten zwierzak z pewnością nie da sobą manipulować.


Za każdym razem pojawia się dylemat- wolimy kota, czy psa? W przypadku tej pierwszej opcji zadanie kąpania odpada. Koty to bardzo czyste istoty i lubią same zadbać o siebie. Są też dużymi indywidualnościami. Ciągle chadzają swoimi ścieżkami i to one decydują, kiedy można je pieścić, nie na odwrót. Także, decydując się na zakup kotka, wpuszczamy do swojego domu absolutnego władcę. Więcej

To, że kotki posiadają swoją opinię na dowolny temat, zupełnie nie oznacza, że nie lubią się bawić. Dlatego, aby sprawić wielką radość naszemu pupilowi, możemy mu podarować specjalne zabawki dla kota . Są one dostępne we wszystkich sklepach zoologicznych. Można je także zamówić online. Do najczęściej kupowanych należą myszki. Są one dostępne w wielu formach. Zwykle są napełniane kocimiętką. Mogą być używane jako gryzaczek albo narzędzie zabawy.


Robiąc zakupy za pośrednictwem sklepu internetowego możemy od razu zadbać o odpowiednią karmę dla kotów, która będzie zawierała odpowiednie dla naszego kociaka składniki. Odpowiednie odżywianie to gwarancja, że nasz kot będzie się rozwijał prawidłowo, a jego futerko będzie pięknie się błyszczeć.
2018/07/12