Menu strony

Pełne adrenaliny spływy kajakowe

Chłodne miesiące zbliżają się dużymi krokami, ale ciągle jeszcze jest dość ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje to już przeszłość, to warto wykorzystać ładne weekendy na relaks na świeżym powietrzu. Opcji jest dużo, a jedną z najciekawszych są spływy kajakowe. Rzek mamy w naszym kraju wiele, więc zazwyczaj nawet nie musimy daleko wyjeżdżać, żeby tej przyjemności zaznać. Naturalnie najpopularniejsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam możemy znaleźć wiele urokliwych dopływów, buchających barwami zakamarków.
Kajaki nawet w mieście

To jednak nie jedyna możliwość. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie możemy zorganizować sobie jednodniowy spływ kajakowy. W zasadzie w każdej przystani znajduje się wypożyczalnia kajaków (więcej na stronie: firmy zajmującej się wypożyczaniem kajaków). Jeżeli nie mamy pewności jaką trasę wybrać, nie znamy rzeki, można również zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie kajakiem jest dość łatwe. Naturalnie, trzeba uważać na pływające po rzece gałęzie czy wystające kamienie albo płytkie miejsca, ale wystarczy parę porad przewodnika, żebyśmy dobrze sobie poradzili. Naturalnie obowiązkowo należy zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszelkich wskazówek.

Kajaki to wspaniały sposób na odpoczynek. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet dużego wysiłku. Owszem trzeba się namachać wiosłem, lecz zazwyczaj okolica jest niezwykle ładna, pływaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Co zabrać?

Musimy pamiętać, by do wycieczki dobrze się przygotować. Zabierzmy prędko schnące ubrania, strój kąpielowy, czapkę albo chustkę na głowę. Jeśli świeci słońce nie możemy zapomnieć o kremie z filtrem - na wodzie opalamy się niezwykle szybko i nawet nie zauważymy poparzeń.


Pozostałe artykuły

Co zakupić na specjalną okoliczność?

Lot balonem
Na pewno wielu z was wie, że zakupić wyjątkowy prezent jest niełatwo. I wcale nie jest tak, że jak się kogoś dobrze zna, sprawa staje się prosta. Jeżeli planujesz, by osoba tobie bliska otrzymała coś totalnie niepowtarzalnego, musisz kupić coś więcej niż zwyczajny przedmiot sprzedawany na rynku. Świetnym pomysłem może być wykupienie talonu na jakąś ciekawą atrakcję
.
Powinniśmy również zapakować cienkie rękawiczki, żeby nie dorobić się odcisków na dłoniach.

Miałeś możliwość, aby tutaj przeglądnąć interesujący news? Liczysz na więcej? Zatem kliknij odnośnik i wejdź na następną stronę z różnymi wątkami.

Oczywiście trzeba też odpowiednio schować cenne rzeczy, jak kluczyki do auta, komórka czy dokumenty. Tu doskonale sprawdzą się hermetycznie zamykane pudełka. Worki foliowe mają tę wadę, że można je podrzeć, a ponadto nie da się szczelnie ich zamknąć. A kiedy już będziemy właściwie przygotowani - ku przygodzie!
2020/09/07