Menu strony

Pełne adrenaliny spływy kajakowe

Chłodne miesiące zbliżają się dużymi krokami, ale ciągle jeszcze jest dość ciepło i przyjemnie. Mimo, że wakacje to już przeszłość, to warto wykorzystać ładne weekendy na relaks na świeżym powietrzu. Opcji jest dużo, a jedną z najciekawszych są spływy kajakowe. Rzek mamy w naszym kraju wiele, więc zazwyczaj nawet nie musimy daleko wyjeżdżać, żeby tej przyjemności zaznać. Naturalnie najpopularniejsze miejsca na kajaki to Mazury. Tam możemy znaleźć wiele urokliwych dopływów, buchających barwami zakamarków.
Kajaki nawet w mieście

To jednak nie jedyna możliwość. Nawet we Wrocławiu czy Warszawie możemy zorganizować sobie jednodniowy spływ kajakowy. W zasadzie w każdej przystani znajduje się wypożyczalnia kajaków (więcej na stronie: firmy zajmującej się wypożyczaniem kajaków). Jeżeli nie mamy pewności jaką trasę wybrać, nie znamy rzeki, można również zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie kajakiem jest dość łatwe. Naturalnie, trzeba uważać na pływające po rzece gałęzie czy wystające kamienie albo płytkie miejsca, ale wystarczy parę porad przewodnika, żebyśmy dobrze sobie poradzili. Naturalnie obowiązkowo należy zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszelkich wskazówek.

Kajaki to wspaniały sposób na odpoczynek. Pływanie na kajaku nie wymaga nawet dużego wysiłku. Owszem trzeba się namachać wiosłem, lecz zazwyczaj okolica jest niezwykle ładna, pływaniu towarzyszy tyle pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Pozostałe artykuły

Rady dla wędkarzy

Wyprawy wędkarskie
Wyprawy wędkarskie są istotnym elementem spędzania czasu przez mężczyzn. Łowienie ryb okazuje się pomysłem na pożyteczne wykorzystanie wolnych dni dla ludzi w przeróżnym przedziale wiekowym. Niejednokrotnie przekazywane z dziada pradziada. Ten rodzaj sprawności sportowej pozwala na relaks oraz rozmowy w dobrym towarzystwie.


Co zabrać?

Musimy pamiętać, by do wycieczki dobrze się przygotować. Zabierzmy prędko schnące ubrania, strój kąpielowy, czapkę albo chustkę na głowę. Jeśli świeci słońce nie możemy zapomnieć o kremie z filtrem - na wodzie opalamy się niezwykle szybko i nawet nie zauważymy poparzeń.
Powinniśmy również zapakować cienkie rękawiczki, żeby nie dorobić się odcisków na dłoniach. Oczywiście trzeba też odpowiednio schować cenne rzeczy, jak kluczyki do auta, komórka czy dokumenty. Tu doskonale sprawdzą się hermetycznie zamykane pudełka. Worki foliowe mają tę wadę, że można je podrzeć, a ponadto nie da się szczelnie ich zamknąć.

Jeżeli chcesz uzyskać dodatkowe materiały na opisywany wątek, to sprawdź proponowane www (https://bartkowska.photo/jak-wyglada-sesja-dziecieca-w-plenerze/), które posiadają też informacje na to zagadnienie - wejdź zatem tu.

A kiedy już będziemy właściwie przygotowani - ku przygodzie!
2019/08/07