Menu strony

Odkryj w gry planszowe

Od paru lat gry planszowe strategiczne, karciane czy rodzinne zdobywają serca nie tylko dzieci, ale zarazem nieraz serca dorosłych. Wspólnie podbijają księstwa, pokonują potwory, zdobywają ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych szlakach handlowych.
Renesans gier planszowych

Pozostałe artykuły

Stare i nowe gry planszowe wracają

gry planszowe
Mogłoby się zdawać, iż kiedy komputery i laptopy tak bardzo zawładnęły naszym życiem, iż trudno nam się bez nich obejść, to gry planszowe odeszły do lamusa, a ich miejsce przejęły tylko oraz wyłącznie gry komputerowe. Prawda jednak jest taka, że wciąż gry planszowe posiadają ogromne rzesze zwolenników, zwłaszcza, iż pozwalają zagrać większej ilości ludzi w tym konkretnym czasie, a więc ma szanse w nie grywać cała rodzina, dzięki czemu mocniej się ona ze sobą zżywa.


Gry planszowe są dobrym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu z paru przyczyn: wspierają naukę, rozwijają wyobraźnię, słownictwo, refleks, kreatywność, uczą zdrowej rywalizacji, a nade wszystko są świetną rozrywką. Ich zdecydowanym atutem jest fakt, że można zabrać je ze sobą na rodzinny piknik czy na wczasy, ponieważ są bardzo poręczne. To z pewnością dobra alternatywa i ciekawsze rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą jak zorganizować sobie czas bez gier komputerowych.
Gra planszowa - Qwirkle


Frajda dla pociech i dorosłych

Gierki planszówkowe dedykowane dzieciom na pewno są najbardziej tradycyjną kategorią gier. Większość z nas kojarzy je właśnie z rozrywką dla dzieci, ewentualnie młodzieży. Ten wizerunek gier planszowych dawno nie jest prawdziwy. Oprócz [propozycji dla dzieci na półkach stoją pozycje dedykowane dorosłym. Niełatwo wyobrazić sobie przecież przedszkolaka grającego w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Ucz się biznesu grając

Często się od pewnego czasu mówi się o istocie strategicznego myślenia w biznesie. Istnieje wiele firm posiadających w swej ofercie szkolenia uczące strategicznego myślenia. Z reguły za swe usługi żądają wysokich kwot. A wystarczy kupić dziecku grę bitewną. Niech obmyślanie scenariuszy stanie się nawykiem, który zaowocuje.
2020/05/06