Menu strony

Jaką karmę kupić dla domowego kota?

Mały brzdąc, który z zapałem eksploruje otaczający go świat, umie nas zaskakiwać. Są takie rodzaje pytań, których wolelibyśmy przez dłuższy czas nie słyszeć od swojego dziecka. Ale kiedyś przychodzi ten długo odwlekany moment i nasz maluch z całym zdecydowaniem oznajmia nam, że pragnie mieć zwierzątko.
Wpatruje się w nas tym rozbrajającym spojrzeniem, któremu tak trudno jest się oprzeć i nie wiemy, co mamy uczynić. Świetnie wiemy, jak wygląda dziecięca dbałość o żywe stworzenie. Najczęściej opiera się ona na wspaniałej zabawie ze zwierzakiem, w czasie gdy to właśnie rodzice muszą zająć się innymi, mniej przyjemnymi czynnościami. Zanim jednak stanowczo się sprzeciwimy, pomówmy poważnie z malcem i przedstawmy mu, jakie będą jego obowiązki. Jeśli maluch przyrzeknie, że będzie przestrzegał wszystkich reguł, nie zostaje nam nic innego, jak jedynie wyrazić zgodę.

Kot, zwierzęta domoiwe
Świetnym wyjściem może się okazać kiciuś. Koty to zwierzaki bardzo samodzielne, które same świetnie potrafią zadbać o własną higienę. Nie trzeba ich także każdego ranka prowadzić na spacer. Kotki mają to do siebie, że chodzą własnymi drogami. Nasza rola opiekuna ogranicza się właściwie tylko do karmienia naszego pupila i organizowania regularnych wyjazdów do weterynarza. Jeśli chodzi o odpowiednie żywienie - ( premiksy dla bydła ) naszego kotka, to możemy się tu wykazać. Najpopularniejsza jest mokra karma dla kota.

Kot domowy
Musimy jednak upewnić się, że zawiera ona wszystkie, niezbędne naszemu ukochanemu drapieżnikowi, witaminy i składniki odżywcze. Najlepiej odwiedzić profesjonalny internetowy sklep zoologiczny i rozeznać się, jaka karma jest dla naszego kociątka najlepsza: ziwipeak karmy dla kotów, czy karmy dla kotów brit. A może lepiej zakupić karmy suche dla kotów animonda? Firm, produkujących pokarm dla tych zwierząt jest naprawdę dużo. Jeśli nie mamy pojęcia, którą wybrać, lepiej skonsultować się z lekarzem, który zajmuje się naszym kotkiem lub pracownikiem sklepu z akcesoriami dla zwierząt.


Pozostałe artykuły

Co tak naprawdę jest w żywności dla kotów?

Karma sucha dla kotów Acana
Jedzenie twojego czworonoga jest niezmiernie istotna. Wybór właściwej diety należy za każdym razem konsultować z weterynarzem. Musi on wziąć pod uwagę charakterystykę twojego małego towarzysza – przeważnie wiek, płeć, fakt sterylizacji oraz ogólną kondycję. To oczywiste, że zwierzęta starsze powinny być inaczej odżywiane, niż szczeniaki, a kastrowany kot w inny sposób, niż ten bez zabiegu.

Właściwe pożywienie zapewni naszemu pupilowi potrzebną mu do zabawy werwę, a także sprawi, że jego sierść będzie cudownie lśnić.
2022/05/02