Menu strony

Podarunek urodzinowy i zaręczynowy

Tradycja dawania sobie upominków zapisany jest bardzo głęboko zarówno w ludzkiej świadomości, jak i kulturze i tradycji. Dajemy sobie prezenty przy najróżniejszych okolicznościach, a także i bez okazji. Prezenty bywają małe, symboliczne, lub też większe. Mogą być ze sklepu lub wykonane według własnego pomysłu. Zawsze jednak ich celem jest wywołanie radości i uśmiechu na twarzy obdarowanej osoby.
Są takie okazje...

Istnieje kilka takich dni w roku, które ściśle wiążą się z wręczaniem podarunków.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to niewątpliwie ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz ten link trofea szklane.

Przede wszystkim na myśl przychodzą w tym kontekście święta Bożego Narodzenia. W dzisiejszych czasach odchodzi się od celebrowania imienin; większą rangę zyskały urodziny. W szczególny sposób obchodzi się urodziny osiemnaste, jak również często „okrągłe”: 30te, 40-te i tak dalej; prezent na urodziny (przejdź po tym linku) może być wtedy bardziej okazały, podobnie jak ewentualna uroczystość. Z USA przywędrowała moda na romantyczne prezenty walentynkowe, zyskująca coraz większą popularność. Innymi okazjami mogą być rocznice (na przykład ślubu), mikołajki, oraz takie święta jak Dzień Dziecka, Dzień Matki i dużo innych. Tradycyjnie podarunki kupuje się w dniu ślubu, chrzcin czy pierwszej komunii dziecka. W szkołach jest zwyczaj dawania nauczycielom przez ich podopiecznych prezentów na koniec roku szkolnego, w ramach podziękowania za całoroczny trud.

Oryginalny prezent

To taki podarunek, który wywoła u obdarowanej osoby nie tylko radość, ale i miłe zaskoczenie. Wybór podarunku nie jest procesem prostym, szczególnie jeżeli chce się, by był on jedyny w swoim rodzaju. Typowym skutkiem są wysokie koszty, jakie się ponosi.
balon w chmurach
Przelot balonem (witryna internetowa) jako upominek dla ukochanej osoby będzie na pewno niezwykłym wydarzeniem, jednak nie każdy ma tak dużo pieniędzy. Trzeba jednak pamiętać o drugim wyjściu – niepowtarzalne prezenty to w wielu przypadkach te zrobione według własnego pomysłu, gdzie ma znaczenie przede wszystkim oryginalny i trafny pomysł. Uzależnione jest to oczywiście od indywidualnych chęci i zdolności. Muzykalny mąż, chcący dać małżonce prezent na rocznicę, może napisać i/lub zaśpiewać utwór jej dedykowaną. Przy obecnym zaniku zwyczaju pisania pocztówek bardzo cenne są te zrobione własnoręcznie. Swego rodzaju podarunkiem może być także oryginalny pomysł na zaręczyny. Można obserwować mężczyzn oświadczających się na koncertach muzycznych, w przerwach imprez sportowych, w mediach, w najbardziej niezwykłych sytuacjach i miejscach.

Pozostałe artykuły

Oryginalne prezenty na różne okazje

Urodziny, imieniny, rocznice to chwile w których obdarowujemy naszych bliskich a także przyjaciół prezentami. Nie jest istotne, czy będzie to wspólny obiad, wyjście do teatru, czy też własnoręcznie wykonana kartka. Ważka jest pamięć o innej osobie i chęć sprawienia jej frajdy. Każdy prezent, który wręczymy zasługuje na tytuł ponadprzeciętnego. Odjazdowe prezenty nie muszą mieć jednak formy rzeczowej. Poniżej piszemy o tym, w jaki sposób sprawić komuś nietypową niespodziankę.


Co, i dla kogo kupić?

Wybór upominku uzależnia się w dużej mierze od tego, kto ma go dostać. Tradycją stało się, że na większość okazji odpowiednim prezentem dla kobiety są kwiaty. Wspomniane już oświadczyny związane są nierozerwalnie z wręczeniem pierścionka. Krótko mówiąc – prezent dla dyrektora powinien być czymś zupełnie innym niż prezent na 40-tkę bliskiego przyjaciela.
2020/07/26