Menu strony

Co tak naprawdę jest w żywności dla kotów?

Karmienie twojego kota lub psa jest niesamowicie ważne. Wybór odpowiedniej diety należy koniecznie konsultować z weterynarzem. Musi on wziąć pod uwagę charakterystykę twojego małego towarzysza – głównie wiek, płeć, kastrację oraz ogólną kondycję. To bezdyskusyjne, że psy i koty starsze muszą być inaczej odżywiane, niż młode, a kastrowany pies inaczej, niż ten bez zabiegu.
Karmy suche dla kotów (karmy suche dla kotów od – podstawa żywienia twojego przyjaciela. Skrupulatnie czytaj opakowania –niezmiernie istotna jest zawartość mięsa (dobrej jakości) oraz mikroelementów (z owoców, zboża albo warzyw). Takie przysmaki powinny mieć w składzie też taurynę – cenny aminokwas, który dba o serce twojego zwierzaka.

Karmy mokre dla kotów – traktuj je jako urozmaicenie diety. Najczęśniej okazują się potrzebnym ratunkiem w przypadku kotów, które bardzo wybrednie podchodzą do jedzenia. Tutaj zasady wyboru wyglądają analogicznie, co w wypadku karmy suchej. Zwracaj uwagę na jak najbogatszą zawartość mięsa oraz minerałów. Ważne! Wykastrowane koty nie powinny spożywać często karmy mokrej z rybami.

Karmy suche dla psów - tu jest inaczej, niż u kota.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na opisywany temat - odsyłam do serwisu, ponieważ tam są cenne fakty opisujące przedstawiany wątek.

Sucha karma musi stać się dla pupila urozmaiceniem, a nie podstawą żywienia. Jest to zależne od składu karm.

[Karmy mokre dla psów – istotna jest tu zawartość dodatków pochodzenia zwierzęcego, które są dobrze przyswajane przez układ pokarmowy twojego psa. Dlatego dobrze czytaj opakowanie dowiadując się, czy nie ma tam za dużo wypełniaczy w postaci np. soi. Jeśli chodzi o mikro i makroelementy, kluczowe są: - l-karnityna, błonnik, olej rybi oraz glukozamina.

Pozostałe artykuły

Jak dbać o kotka?

Karma sucha dla kotów Acana
Każdy kto posiada potomstwa na pewno już przerabiał ten temat. W pewnym wieku nasze latorośle przychodzą do nas z poważnym zapytaniem. Zwykle bardzo boimy się tego momentu. Ale prędzej, czy później to następuje. Lepiej już wcześniej przygotować się do tej pogawędki i ustalić z naszą połówką, jakie zajmujemy stanowisko.


Karmy weterynaryjne dla psów - legowiska dla psów producent - – przepisywane przez weterynarza. Specjalne menu są przepisywane do żywienia wysterylizowanych kotek, psów ze skłonnością do tycia i w wielu innych sytuacjach.

Karmy weterynaryjne dla kotów (karmy weterynaryjne w sklepie – tak samo, jak w kwestii karm weterynaryjnych dla psów. Podaję przykład: wykastrowany kot powinien dostawać specjalną karmę, która nie będzie uszkadzać jego nerek. Wysterylizowana kotka także musi być karmiona inaczej, głównie ze względu na sporą skłonność do nadwagi.
2019/09/03