Menu strony

Jazda konna - idealne hobby

Jazda konna niegdyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana użytkowo, dzisiaj osiągalna dla wszystkich, przechodzi swój renesans w dziedzinach rekreacyjnej, jak też zdrowotnej. Żyjąc w napięciu i tłoku, zapomina się jak istotny dla ludzi jest kontakt z naturą. Hippika jest nie tylko cudownym sportem poprawiającym kondycję i sylwetkę, ale też jest metodą na odpoczywanie i odcięcie od szarej rzeczywistości.
koń
Przebywanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne. Kształci, uwrażliwia, ma moc pokonywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia (Hipoterapia) w odrobinę zmodyfikowanej postaci niż współcześnie, funkcjonuje od starożytności. Od ponad połowy wieku cieszy się dużą popularnością. Nic w tym zaskakującego, kontakt z końmi zawiera w sobie troszkę magii. Żadna inna postać rehabilitacji nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Praca klienta, opiekuna i zwierzęcia zawsze jest unikatowa, pomimo że posiada szerokie spektrum możliwości, oddziałując psychoruchowo, a także społecznie.

Stajnia Warszawa (Stajnia Warszawa) ze swoją wieloletnią historią ścigania na Służewcu, niejako wymaga podtrzymywania tradycji i skorzystania z oferowanych zajęć. Ciągle grono młodych osób od swoich pierwszych lat ćwiczy swoje umiejętności jazdy konnej i zdecydowanie powinno się powiedzieć, że jest to zamiłowanie na całe życie. Dla dorosłych też, ponieważ na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie są wyrozumiałe.

W zimie, nie tylko dla doskonałych jeźdźców pojawiają się w stajniach ciekawe rozrywki. Przez wiele z nich organizowany jest dla przykładu kulig (kulig), radujący w jednakowy sposób starszych jak i dzieci. Jest to ciekawy pomysł na spędzenie zimowego weekendu poza stolicą. Pomyśleć należy jednak o tym, że na kulig w zimie trzeba się solidnie ubrać, a następnie już tylko pozwolić sobie na odczuwanie przyjemności w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, pęd, padający biały śnieg… taki klimat sprzyja oderwaniu od zmartwień.

Pozostałe artykuły

Konie to z pewnością fascynujące zwierzęta

Stadnina zimą
Chociaż zasadniczo nie przepadam za zwierzętami, nigdy takowego nie posiadałem, to tak naprawdę konie akurat bardzo lubię. Być może dlatego, że w końcu bardzo często konie są czymś nieco więcej, aniżeli wyłącznie zwierzętami? Przecież wcale nie jest powiedziane, że konie nadają się tylko do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma sporo zalet, ale uważam, iż bardzo często konie niemal potrafią uratować nam życie. A już na pewno zdrowie. Nie przesadzam, drogi internauto!


Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny koni, każdy znajdzie tam coś zajmującego, co spowoduje że jego życie będzie chociaż troszkę bardziej kolorowe, a co więcej stajnia warszawa zawsze przywita każdego na oścież otwartymi drzwiami.
2017/07/28