Menu strony

Jazda konna - idealne hobby

Jazda konna niegdyś będąca sportem najbogatszych lub traktowana użytkowo, dzisiaj osiągalna dla wszystkich, przechodzi swój renesans w dziedzinach rekreacyjnej, jak też zdrowotnej. Żyjąc w napięciu i tłoku, zapomina się jak istotny dla ludzi jest kontakt z naturą. Hippika jest nie tylko cudownym sportem poprawiającym kondycję i sylwetkę, ale też jest metodą na odpoczywanie i odcięcie od szarej rzeczywistości.
koń
Przebywanie ze zwierzętami w życiu jest niezmiernie istotne. Kształci, uwrażliwia, ma moc pokonywania ograniczeń i oporu. Hipoterapia (Hipoterapia) w odrobinę zmodyfikowanej postaci niż współcześnie, funkcjonuje od starożytności. Od ponad połowy wieku cieszy się dużą popularnością. Nic w tym zaskakującego, kontakt z końmi zawiera w sobie troszkę magii. Żadna inna postać rehabilitacji nie oddziałuje tak kompleksowo jak hipoterapia. Praca klienta, opiekuna i zwierzęcia zawsze jest unikatowa, pomimo że posiada szerokie spektrum możliwości, oddziałując psychoruchowo, a także społecznie.

Stajnia Warszawa (Stajnia Warszawa) ze swoją wieloletnią historią ścigania na Służewcu, niejako wymaga podtrzymywania tradycji i skorzystania z oferowanych zajęć. Ciągle grono młodych osób od swoich pierwszych lat ćwiczy swoje umiejętności jazdy konnej i zdecydowanie powinno się powiedzieć, że jest to zamiłowanie na całe życie. Dla dorosłych też, ponieważ na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie są wyrozumiałe.

W zimie, nie tylko dla doskonałych jeźdźców pojawiają się w stajniach ciekawe rozrywki. Przez wiele z nich organizowany jest dla przykładu kulig (kulig), radujący w jednakowy sposób starszych jak i dzieci. Jest to ciekawy pomysł na spędzenie zimowego weekendu poza stolicą. Pomyśleć należy jednak o tym, że na kulig w zimie trzeba się solidnie ubrać, a następnie już tylko pozwolić sobie na odczuwanie przyjemności w pierwotnej postaci. Stukot kopyt, pęd, padający biały śnieg… taki klimat sprzyja oderwaniu od zmartwień.

Pozostałe artykuły

Konie to z pewnością fascynujące zwierzęta

Stadnina zimą
Choć w zasadzie nie lubię zwierząt, nigdy takowego nie miałem, to tak naprawdę konie akurat lubię. Może dlatego, że w końcu często konie są czymś nieco więcej, aniżeli wyłącznie zwierzakami? W końcu nie można powiedzieć, że konie nadają się wyłącznie do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma sporo zalet, lecz uważam, iż w bardzo wielu przypadkach konie niemal potrafią uratować nam życie. A już na pewno zdrowie. I wcale nie przesadzam, szanowny czytelniku!


Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny koni, każdy znajdzie tam coś zajmującego, co spowoduje że jego życie będzie chociaż troszkę bardziej kolorowe, a co więcej stajnia warszawa zawsze przywita każdego na oścież otwartymi drzwiami.
2017/07/28