Menu strony

Na ryby do Skandynawii - pasja i adrenalina

Bestsellerowe powieści kryminalne to nie jedyny atut naszego skandynawskiego sąsiada. Szwecja rodzimym wędkarzom dała się poznać jako wspaniałe miejsce na...
wyprawy wędkarskie (polecamy szczególnie na ). Obfite łowiska czekają w zatokach, strumieniach i jeziorach. Kłusownictwo tam w zasadzie nie istnieje, a obszary wędkarskie nie są zaśmiecane.

Warto wiedzieć, że cztery największe jeziora Szwecji – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie wymagają konieczności posiadania pozwolenia na połów. Turystyka wędkarska to jest zajęcie! A na jakie trofea możemy natrafić w tym niebie dla rybaków?

W szwedzkich jeziorach prym wiedzie szczupak. Jest go o wiele więcej, niż w naszym kraju, a na dodatek częściej dają się złapać duże osobniki. Ostrzegam, że możecie się mocno zdziwić, kiedy na końcu żyłki zobaczycie ponad 10 kilogramową rybę! Okres na szczupaka ciągnie się przez cały rok, bo w tygodniach zimowych można go wyławiać z przerębli.

Czy czujesz chęć na nowe podobnie ciekawe posty? Jeżeli tak, to chcemy Cię poinstruować - kliknij, zobacz, sprawdź tu o wiele więcej.

Pozostałe ryby bogato tu łapane to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Właśnie ten ostatni w Szwecji osiąga niesamowite wymiary. To, co w nad Wisłą nierzadko jest rekordem, w skandynawskiej krainie może okazać się normalnym wynikiem.

Pozostałe artykuły

Na ryby do Szwecji - męskie hobby

łowienie ryb
Nie oszukujmy się, nasz kraj nie jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla ludzi, którzy uwielbiają spędzanie czasu na cierpliwym łapaniu ryb. Nasze akweny wodne nie słynną z szerokiego wachlarza rodzajów ryb, a normy prawne silnie odstręczają fanów wędkarstwa.


Najpopularniejsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To do ich brzegów urządzane są zazwyczaj wyjazdy wędkarskie. Mówię tu o opłacanych wypadach na ryby robionych przez wyspecjalizowane firmy. Takie propozycje da się odszukać w sporej liczbie w Internecie. W cenie turnusu otrzymujemy zazwyczaj licencje na łowienie, transport promem lub samolotem, instruktora lub pomoc rezydenta na miejscu i dokładne mapy szwedzkich stron.

Zalecamy samodzielnie poszperać w Internecie, by wyszukać dobre warunki i ceny takich imprez. Możemy sprawić, że nasza szwedzka wycieczka na ryby stanie się połowem życia!
2019/01/31